Statistika. 1 dalis. Statistinės analizės teorija ir metodai
Tai trečioji papildyta knygos „Statistika. I dalis. Statistinės analizės teorija ir metodai" laida.
Statistikos metodo taikymo sritis gana plati. Šiuolaikinis ekonominis mąstymas neįmanomas be sisteminės socialinių ir ekonominių procesų analizės, o ją sėkmingai galima atlikti naudojant tradicinius ir naujuosius statistikos mokslo būdus. Į skaitytojų rankas atiduodamas statistikos studijų vadovas, mažu tiražu buvęs išleistas 2003 ir 2010 metais.
Knygoje „Statistika. I dalis. Statistinės analizės teorija ir metodai" apibendrinama empirinės ekonominės analizės statistinė metodologija: grupavimai, indeksai, koreliacinė-regresinė analizė, grafinis duomenų vaizdavimas, dinamikos eilučių tyrimo būdai. Palyginti su pirmąja laida, knygos turinys pasikeitė. Išplėstas grafinio duomenų vaizdavimo, indeksų ir indeksinės faktorinės analizės bei statistinės dinamikos eilučių analizės skyriai, patikslinti kai kurie kiti teoriniai klausimai.
Autoriai primena, kad šį statistikos kurso vadovą papildo jų knyga: „Statistika: 2. Statistinės išvados ir sprendimai", Vilnius, 2011 m., kur išdėstoma statistinių išvadų teorija: tikimybių teorijos pagrindai, dispersinė analizė ir neparametriniai suderinimo testai, statistinių sprendimų teorijos įvadas.
Pakartotinai
leidžiant šią knygą, buvo siekiama labiau išryškinti statistikos
teorijos analitiškumą, būtinumą ją naudoti formuojant pagrįstus
ekonominius sprendimus. Autorių pedagoginė patirtis rodo, kad parašytas
darbas yra neblogas tiltas jauniems ekonomistams ir vadybininkams į
statistikos, ekonometrijos, socialinių mokslų taikomosios teorijos ir
metodologijos sritis, nes leidžia geriau ir išsamiau suprasti tikimybių
teorijos, matematinės statistikos ir ekonomikos mokslo žinių pasaulį.