Bonifacas Stundžia

e-knyga
Lietuvių kalbos garsų ir kirčio mokslas (1849)
Knygoje pirmą kartą publikuojamas žymiojo Mažosios Lietuvos filologo Frydricho Kuršaičio (1806–1884) vokiškai parašyto veikalo „Lietuvių kalbos tyrimai“ antrosios dalies (1849) vertimas į lietuvių kalbą. Šis Kuršaičio darbas yra ypač svarbus akcentologijos istorijai dėl jame aprašytų lietuvių kalbos..
e-knyga
Naujausi lietuvių kalbos kirčiavimo polinkiai ir jų santykis su kodifikuotomis normomis
Projekto tikslas – išsiaiškinti potencialių variantų (žodžių ir jų formų) kirčiavimo polinkius vidurinės kartos inteligentų (25–55 m. amžiaus) šnekamojoje kalboje. Projekto vykdytojai ir straipsnių autoriai tikisi, kad atliktas tyrimas yra svarbus ne tik kirčiavimo kodifikuotojams, sąmoningiems bend..
e-knyga
Bendrinės lietuvių kalbos akcentologija
Knygoje remiantis žodžių darybinės ir morfologinės analizės principais aprašyta bendrinės lietuvių kalbos kirčiavimo sistema, aptartas kirtis ir priegaidė bei jų santykis su linijiniais kalbos elementais – skiemenimis, morfemomis, žodžiais. Taip pat skirta vietos ir praktiniam elementarių kirč..
e-knyga
Daiktavardžių dūryba vokiškuose XVII–XVIII a. baltų kalbų žodynuose
Monografijoje ištirta daiktavardžių dūrybos sistema, paliudyta XVII–XVIII a. vokiečių–lietuvių ir vokiškuose latvių kalbos žodynuose. Darybinės sandaros ir semantikos požiūriu išanalizuoti Mažosios Lietuvos lietuvių kalbos sudurtiniai daiktavardžiai ir jų atitikmenys vokiškojoje žodynų dalyje ..
e-knyga
Aleksas Girdenis: bibliografijos rodyklė (1956-2015)
Šioje rodyklėje skelbiama prieš penkerius metus mirusio žymaus mokslininko baltisto, fonologijos ir dialektologijos specialisto Alekso Stanislovo Girdenio (1936-2011) darbų bibliografija. Profesorius yra paskelbęs monografijų, tarminių tekstų rinkinių, per 400 mokslo straipsnių, vadovavęs 37..
Lietuvių kalbos garsų ir kirčio mokslas, 1849
Knygoje pirmą kartą publikuojamas žymiojo Mažosios Lietuvos filologo Frydricho Kuršaičio (1806-1884) vokiškai parašyto veikalo „Lietuvių kalbos tyrimai" antrosios dalies (1849) vertimas į lietuvių kalbą. Šis Kuršaičio darbas yra ypač svarbus akcentologijos istorijai dėl jame aprašytų lietuvių kalbos..
Baltistikos raštai/Scritti Baltistici
Šioje knygoje pirmą kartą skelbiami visi baltistiniai Giacomo Devoto raštai, turintys daugiausia istorinę reikšmę. Ne tik siaura kalbotyros istoriografijos prasme, bet ir platesne kultūrinių ryšių tarp baltų pasaulio - ypač Lietuvos - ir Italijos prasme...
Daiktavardžių dūryba vokiškuose XVII–XVIII a. baltų kalbų žodynuose
Monografijoje ištirta daiktavardžių dūrybos sistema, paliudyta XVII–XVIII a. vokiečių–lietuvių ir vokiškuose latvių kalbos žodynuose. Darybinės sandaros ir semantikos požiūriu išanalizuoti Mažosios Lietuvos lietuvių kalbos sudurtiniai daiktavardžiai ir jų atitikmenys vokiškojoje žodynų dalyje ir Pab..
Rodoma nuo 1 iki 8 iš 8 (1 puslapių)