Ūkinės veiklos laisvės apsauga Lietuvoje ir Vokietijoje / Schutz der unternehmerischen Freiheit in Litauen und Deutschland

lietuvių, vokiečių
Viršelis:
kietas
Formatas (aukštis x plotis):

Moksliniai tyrimai ūkinės veiklos laisvės įgyvendinimo srityje kelia nemažai ne tik teisinių, bet ir ekonominių, sveikatos apsaugos, aplinkos apsaugos bei kitų viešųjų gėrių apsaugos iššūkių. Ūkinės veiklos reguliavimas visada susijęs su tam tikrais šios veiklos ribojimais ar draudimais, ūkinės veiklos sąlygų nustatymu, tam tikrų procedūrų reglamentavimu, taip pat ūkinės veiklos kontrole, kurią vykdo valstybės institucijos. Knygoje pateikiami tarpdisciplininiai ūkinės veiklos laisvės įgyvendinimo aspektai remiantis Lietuvos ir Vokietijos administracinio bei konstitucinio teisinio reguliavimo ir jo taikymo praktikos pavyzdžiais.

Die wissenschaftliche Forschung im Bereich der Umsetzung der Wirtschaftsfreiheit stellt sich Herausforderungen gegenüber wirtschaftlichen, umweltschützenden oder gesundheitsschützenden öffentlichen Interessen. Die rechtliche Wirtschaftsverwaltung ist immer mit bestimmten Beschränkungen oder Verboten der wirtschaftlichen Tätigkeit als auch mit der Regulierung bestimmten Verfahren sowie der Aufsicht durch staatliche Institutionen verbunden. Das Buch stellt interdisziplinäre Aspekte der Umsetzung der Wirtschaftsfreiheit anhand von Beispielen der litauischen und deutschen verwaltungsrechtlichen und verfassungsrechtlichen Rechtsordnungen und ihrer Anwendungspraxis vor.

Moksliniai redaktoriai: Egidijus Šileikis, Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė