Vilniaus universiteto Medicinos fakultetui 235

Formatas:

Knyga skirta Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas mini 235-osioms įkūrimo metinėms paminėti. Oficialia fakulteto įkūrimo data laikoma 1781 m. lapkričio 24 d., kai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vyriausiosios mokyklos rektorius M. Počobutas, sakydamas mokslo metų pradžios kalbą, paskelbė įkuriąs Medicinos skyrių.

Nuo pat pirmųjų savo veiklos dešimtmečių Medicinos fakultetas tapo mokslo šviesos skleidėju ir ryškiu praktinės, mokslinės bei pedagoginės veiklos centru Rytų Europoje. Svarbų indėlį fakulteto istorijoje paliko iškilūs mokslininkai M. Renjė, J. Briotė, Ž. E. Žiliberas, S. L. Bizijas, L. H. Bojanus, J. A. Lobenveinas, tėvas ir sūnus Frankai bei kiti. Jie plėtojo klinikinės medicinos mokslą, diegė praktines naujoves, dėjo socialinės medicinos, higie­nos pamatus, reformavo gydytojų rengimo tvarką ir metodiką, išugdė vietinę profesūrą ir prisidėjo prie Medicinos fakulteto žinomumo sklaidos.