Arūnas Gudinavičius

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių medijų laboratorijos docentas ir Vilniaus universiteto leidyklos direktorius. Moksliniai interesai: knygos, žurnalai ir kitos skaitmeninės medijos, skaitmeninė leidyba, skaitymas ekranuose, žmogaus ir kompiuterio sąsajos, akių sekimo technologijos taikymai. Šiomis temomis rašantis mokslines publikacijas, skaitantis pranešimus konferencijose, skaitantis paskaitas Lietuvos ir užsienio universitetuose, reguliariai atliekantis mokslinius tyrimus, dalyvaujantis stažuotėse įvairiose užsienio mokslinėse institucijose, knygų „Skaitmeninė knyga per 100 minučių“ (2014) ir „Šiuolaikinės medijos ir informacija: požeminiai garažai Google karalystėje“ (2016) autorius.

See more
e-knyga
Elektroninių knygų apsauga nuo piratavimo. Situacija Lietuvoje 2023
Tyrime apžvelgiami ir palyginami pasaulyje egzistuojančių elektroninių knygų apsaugos nuo nelegalaus platinimo būdai, identifikuojami Lietuvos internetiniuose knygynuose naudojami elektroninių knygų apsaugos būdai ir išsiaiškinamas tokių elektroninių knygų pirkėjų ir skaitytojų požiūris į naudojamus..
e-knyga
Elektroninių knygų prieiga Lietuvoje, 2020 metai
Duomenų ir tyrimų apie elektroninių ir garsinių knygų leidybą nėra daug, o iš esamų sudėtinga susidaryti vaizdą apie tokių knygų leidybą ir ypač jų realią pasiūlą (t. y. tai, ką galima įsigyti arba perskaityti nemokamai).Tyrimas siekia nustatyti legaliai ir nelegaliai viešai prieinamų internete..
e-knyga
Skaitmeninio skaitymo skatinimas kaip skaitmeninės atskirties mažinimo priemonė
Vykdydami pirmąjį projekto etapą 2017 m. tyrėjai atliko tris apåvalgas: tarptautinės mokslinės literatūros, nagrinėjančios skaitmeninės atskirties įveikimą skaitmeninėmis priemonėmis; Lietuvos valstybės politinių ir visuomeninių skaitmeninę atskirtį mažinančių iniciatyvų bei priemonių, jų rezultatų ..
e-knyga
Nelegalių knygų naudojimas Lietuvoje. Skaitytojų, autorių ir leidėjų požiūris
„Tai vienas pagrindinių veiksnių, kodėl mes pakeitėm profilį iš akademinės leidyklos. Buvo kopijavimo skyriai universitetuose, kurie aprūpindavo studentus atšviestomis knygomis. Vietoj 20 litų knygos knygyne jie atsišviesdavo už 5 litus. Tos švietimo kontoros net turėdavo paruoštas knygas ir atšvies..
Showing 1 to 4 of 4 (1 Pages)