Danutė Bacevičiūtė

Danutė Bacevičiūtė is Associate Professor of Philosophy at the Centre for Religious Studies and Research of Vilnius University and Research Fellow at the Department of Contemporary Philosophy of Lithuanian Culture Research Institute. She is the co-author of two collective monographs Secularisation and Contemporary Culture, edited by Rita Šerpytytė (Vilnius: Vilnius University Publishing House, 2013), Transformations of Ontology: Media, Nihilism, Ethics, with Tomas Sodeika and Rita Šerpytytė (Vilnius: Vilnius University Publishing House, 2015). She is also co-editor of the scholarly journal Athena: filosofijos studijos (Athena: Philosophical Studies). Her recent work deals with issues of ethics and phenomenological time analysis.

See more
e-knyga
Postsekuliarus būvis
Monografijoje nagrinėjama šiuolaikinės kultūros situacija, kuri, parafrazuojant Jeano-François Lyotard’o studijos „Postmodernus būvis“ pavadinimą, gali būti įvardyta kaip „postsekuliarus būvis“. Tai situacija, kai XX a. antrosios pusės „postmodernioje“ kultūroje ėmė ryškėti tendencija suabejoti Apšv..
e-knyga
Gamtos transformacijos. Modernybė ir antropocenas
Naujai pasirodę antropoceno diskursai pasakoja, kaip „mes čia atsidūrėme“, „kas kaltas“ ir „kur link einame“. Modernybė, jos eksploatacinis santykis su gamta bei centre esantis Žmogus yra didieji kaltininkai, todėl skelbiamos programos išeiti anapus modernybės, ją palikti ir pamiršti. Tačiau ar gali..
Gamtos transformacijos. Modernybė ir antropocenas
Naujai pasirodę antropoceno diskursai pasakoja, kaip „mes čia atsidūrėme“, „kas kaltas“ ir „kur link einame“. Modernybė, jos eksploatacinis santykis su gamta bei centre esantis Žmogus yra didieji kaltininkai, todėl skelbiamos programos išeiti anapus modernybės, ją palikti ir pamiršti. Tačiau ar ..
e-knyga
Ontologijos transformacijos: medijos, nihilizmas, etika
Nors žodis „ontologija“ filosofijos žodyne atsirado tik XVIII amžiaus pradžioje, klausimas apie tai, kas iš tikro yra, buvo iškeltas jau tada, kai atsirado pati filosofija, t. y. kai pirmieji filosofai ėmė klausti apie tikrovės pirmąjį pradą, tai tikrovei suteikiantį tiek galutinį pagrindą, tiek vie..
Showing 1 to 4 of 4 (1 Pages)