Visual arts
Albume pristatomos aplinkos meno darbų parodos, vykusios Vilniaus universiteto botanikos sode Kairėnuose 2005-2018 metais. Šiose parodose iš atsineštų į gamtinę aplinką įvairių dirbtinių medžiagų savo darbus kuria ir eksponuoja įvairių sričių menininkai: skulptoriai, keramikai, tekstilininkai, tapyt..
В учебном пособии представлены материалы к спецкурсу «Русский авангард» (магистерская программа «Русистика»). В центре внимания – русский футуризм как явление европейского авангарда. Временные рамки «повествования» о русском футуризме ограничены его ранним этапом – 1909–1916 гг. Поэтому в основу пос..
This catalogue accompanies the
exhibition Ornament and Baltic Modern Design, 1955–1985, which took place at
the Estonian Museum of Applied Art and Design from May 13 until June 14, and at
the Kaunas County Public Library from August 25 until September 4. The
exhibition focuses on the phenomenon ..
Platonas, Aristotelis, Descartes’as, Hume’as, Kantas, Husserlis, Heideggeris, Sartre’as įvairiais rakursais analizavo vaizduotę. Šis veikalas, polemizuodamas su fenomenologine tradicija, mėgina naujai apmąstyti įsivaizduojamybės sampratą, o kartu ir pačią realybės problemą. „Įnirtingas miegas“ tampa..
Knygoje autorius, remdamasis ilgaamžės Vilniaus universiteto teatro
istorijos faktais, savo mokytojų, kolegų ir paties darbo patirtimi,
atskleidžia studentų teatro savitumą, meninės veiklos ypatumus,
edukacinį prasmingumą ir paveikumą, įtaką jaunos asmenybės tobulėjimui,
kultūrinės kompete..
Šios prancūzų semiotiko, žymaus architektūros tyrinėtojo Manaro Hammado studijos "Vilniaus universitetas: semiotinis architektūros ir planų tyrimas" objektas – Vilniaus universiteto erdvė.Semiotiškai analizuojamas sinkretinis korpusas (pastatai, techniniai planai, projektai), aptariami socialiniai a..
Petras Repšys – vienas garsiausių ir universaliausių lietuvių dailininkų, gimęs 1940 m. Šiauliuose. Jo freska „Metų laikai" Vilniaus universitete – įstabiausias XX a. lietuvių dailės kūrinys. Šis informacinis leidinys skirtas supažindinti universiteto svečius, studentus ir darbuotojus su dailininko ..
В книге раскрывается биография и творчество пентовского, а затем вильнюсского иконописца Ивана Ипатьевича Михайлова (1893-1993).Долгая жизнь и плодотворное творчество И. И. Михайлова значительны сами по себе. ХХ столетие было эпохой крайностей, бурных политических, общественных и культурных перемен...
Albume pristatomos žemės meno darbų parodos, vykusios Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose 2005–2016 metais. Šiose parodose iš natūralių gamtoje surastų medžiagų savo darbus kuria ir eksponuoja įvairių sričių menininkai: skulptoriai, keramikai, tekstilininkai, tapytojai, floristai ir kitų..
Knyga „Nuožmi taika: žlugusių režimų
fotografija dokumentiniame kine“ analizuoja, kaip žlugusių politinių režimų
fotografija apmąstoma šiuolaikiniame dokumentiniame kine. Pagrindinis dėmesys
tenka represinių institucijų darytoms nuotraukoms ir privatiems, šeimos
fotografijų archyvams. Įvairūs bū..
Ar mes tikrai galime pamatyti ir suprasti materiją – tokią, kokia ji pasirodo iš tikrųjų? Didelę galią suteikiančios technologijos išlaisvina ir aistringai optimistines, ir kritiškai pesimistines fantazijas, o materijos klausimas iškyla kaip hibridinės kūrybos tema. Kuo ir kaip turime tapti? Dėl ko?..
Showing 1 to 11 of 11 (1 Pages)